Erzin Organize Sanayi Bölgesinin temeli Hatay Valisi Erdal Ata, Kaymakamımız Ahmet DEMİRCİ, Belediye Başkanı Kasım ŞİMŞEK ve davetliler tarafından atıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan temel atma töreninde Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhteşem Vural, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Kaymakamımız Ahmet Demirci ve Hatay Valisi Erdal Ata birer konuşma yaptı.
 
     Kaymakamımız Ahmet Demirci konuşmasında; “Geldiğimde, Organize Sanayi Bölgesi için dosyaları incelediğimde sanki çıkmaz sokağı andırıyordu. Ama daha sonra sayın valimizin önderliğinde doğru yolu bulduk ve çözdük. Liderlik ve önderlik çok büyük bir iştir. Bizlere liderlik ve önderlik yaptığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Her zaman söylüyorum; Erzin, her yönden şanlı bir ilçe. Karayolu, Havayolu, Deniz ulaşımı ve Demiryolu ulaşımına sahip. Erzin, Narenciyesi, Burnaz plajı, Şifalı Suları, İsos Harabesiyle eşsiz bir ilçedir. Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete geçtikten sonra İlçemize katma değer katacaktır.” Dedi.
     
       Konuşmaların ardından Hatay Valisi Erdal Ata kürsüye gelerek şunları söyledi; “Uzun yıllar devam eden Erzin-Ceyhan arasındaki sınır problemini bitirerek bu düzeye geldik. Erzin-Ceyhan arasındaki çözüm kolay olmadı. İçişleri Bakanlığı’na götürdüğümüz dava, Hatay Valiliğimiz, Adana Valiliği, Ceyhan Kaymakamlığı, Erzin Kaymakamlığı ve her iki ilçenin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının katılımı ile nihayete kavuştu” dedi.  
 
      Daha sonra dualarla kurdele kesildi ve ilk harç Hatay Valisi’nin talimatı ile atıldı. Temel atma törenine; Hatay Valisi Erdal Ata, Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz, Erzin Belediye Başkanı Ecz. Kasım Şimşek, siyasi parti ilçe başkanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
 
 
 
   
 
 
ERZİN KAYMAKAMLIĞI
 
Adres : İsalı Mah. Şehit Ali Gaffar Okkan Cad. ERZİN
Telefon : 0326 681 51 67
Faks : 0326 681 74 72
E-Posta : erzin@icisleri.gov.tr
 
 
YÖNETİM
 
Bağlı Birimler
İlçe Belediyesi
İLÇE REHBERİ
 
Kültür Turizm
HIZLI ERİŞİM
 
Yerel Basın
Protokol
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.