İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları  28.10.2018 günü saat 13:00`da Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.Kaymakamlığımız ve  Erzin  Belediyesi tarafından çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
 
        29 Ekim 2018 Pazartesi günü  Kaymakamımız Ahmet Demirci saat 10:00’da makamında İlçe Belediye Başkanı ile birlikte tebrikleri kabul etti. Cumhuriyet Alanı’ndaki tören  saat 10:30’da başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci tarafından yapıldı.
        Kaymakamımız yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; “Büyük Atatürk’ün önderliğinde tüm imkansızlıklara rağmen, büyük inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşı’mız tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Ve bu zafer Cumhuriyetle taçlandırılarak tarihimizin en büyük dönüm noktalarından biri olarak gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet rejimi demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin gerçekleştirme inancının temel dayanağı olmuştur” dedi.
        Öğrencilerin okudukları şiirler ve kahramanlık türkülerinin seslendirilmesinin ardından, Turunçlu Halk Oyunları Ekibi bir gösteri sundu. Program resmi geçit töreniyle son buldu.
        Kutlamalara; Erzin İlçe Kaymakamı Ahmet Demirci, Belediye Başkanı Ecz. Kasım Şimşek, Cumhuriyet Savcısı Nezir Bayram, Daire Amirleri, İlçe Müftüsü , Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar, Şehit yakınları ve Gaziler, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı. 
 
 
                        
 
ERZİN KAYMAKAMLIĞI
 
Adres : İsalı Mah. Şehit Ali Gaffar Okkan Cad. ERZİN
Telefon : 0326 681 51 67
Faks : 0326 681 74 72
E-Posta : erzin@icisleri.gov.tr
 
 
YÖNETİM
 
Bağlı Birimler
İlçe Belediyesi
İLÇE REHBERİ
 
Kültür Turizm
HIZLI ERİŞİM
 
Yerel Basın
Protokol
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.